Název orchestru není náhodný, protože orchestry tohoto ražení hrávaly v minulém století za doby prohibice v tančírnách, kde alkohol tekl    proudem, a muzikanti byli placeni gangstery z výtěžku z prodeje alkoholu.

 Prostředí tančíren bychom rádi přenesli i k Vám, a to skladbami z éry prohibice (USA 1919-1933) a zlatého věku swingu, doby zrodu    velkých pěveckých hvězd typu Franka Sinatry. Pobavíme Vás rock’n’rollem, mnohými televizními a filmovými hity, netradičními aranžemi    skladeb, a když bude třeba, umíme i polku nebo valčík. Stále na sobě pracujeme a snažíme se vybírat nový repertoár tak, aby bavil nejen    nás, ale i naše posluchače či tanečníky. Tančit s námi můžete jive, cha-chu, waltz, slowfox, foxtrot, tango aj.

 Gangsters of Swing Orchestra existuje od roku 2010, a má za sebou řadu vystoupení na společenských akcích, plesech, koncertech, a dokonce i svatbách. Posluchači oceňují písně, které proslavili takoví velikáni jako orchestry Glenna Millera, Karla Vlacha, divadlo Semafor či Jaroslav Ježek. Je až s podivem, že náš repertoár oslovuje nejen starší či střední generaci, ale i generaci mladých lidí, kteří vlastně znovu objevují swingovou hudbu.
Úspěchů, kterých se nám dostává, si velmi vážíme, a stále pracujeme na svém hudebním umu, aby naše produkce překračovala hranice neprofesionálního orchestru. Jestli se nám to daří, to už budete muset posoudit Vy.